Статті та новини

Найвідоміші кулінарні школи світу

Десять найбільш видатних навчальних закладів для шефів
Найвідоміші кулінарні школи світу

На кухню, як і в будь-яку іншу професію, приходять люди з різним досвідом і освітою. Звісно, щоб стати професійним кухарем закінчувати відповідний навчальний заклад не обов’язково. Однак в професію регулярно приходять ті, хто закінчив училище або технікум чи навіть інститут харчових технологій. В найбільш оптимістичному сценарії (часто вже зі стажем роботи) кухар здобуває освіту в іменитому коледжі або школі за кордоном. Тож пропонуємо вашій увазі десятку найдостойніших кулінарних навчальних закладів світу та нагадуємо, що вчитися ніколи не пізно. 

Le Cordon Bleu

Історія цієї школи почалася в 1895 році. Саме тоді поодинокі майстер-класи від кулінарного журналу La Cuisinière Cordon Bleu остаточно переросли у повноцінний навчальний заклад. 

Зараз Le Cordon Bleu – одна з найпрестижніших світових кулінарних шкіл, яка має філії у 23 країнах світу. Головні з них розташовані у Парижі та Лондоні. Школа також має онлайн-підрозділ. В Le Cordon Bleu є два головні відділи – кулінарний та кондитерський, а також програми готельного бізнесу, сомельє та інших спеціалістів індустрії. Навчання передбачає теоретичну, тематичну та практичну частини.

Сайт

FERRANDI

Французька кулінарна школа зі столітньою історією. Заснована у 1920 році, ця школа єдина серед аналогічних навчальних закладів Франції, яка дозволяє здобути диплом про вищу освіту державного зразка. Ферранді має як довгострокові програми, так і різноманітні курси підвищення кваліфікації. 

Школа має понад два десятки кухонь, 2 повноцінні ресторани та мультимедійний навчально-методичний центр. Після закінчення навчання студенти проходять стажування у найкращих ресторанах Франції. 

Сайт

 

L’ecole Ritz Escoffier

Школа, яку відкрили на честь засновника сучасної французької кухні та першого шефа готелю Рітц, Огюста Ескоф’є. Заклад знаходиться на нижніх поверхах будівлі того самого готелю. 

L’ecole Ritz Escoffier має дуже гнучкий підхід до тих, хто цікавиться гастрономією. Навчальні програми тривають від двох днів до декількох років. Вивчають французьку кухню, високу гастрономію, кондитерське та хлібопекарське мистецтво та інші теми, які можуть зацікавити як професійних кухарів, так і гурманів-любителів.

Сайт

Ecole Ducasse

Відносно молода французька кулінарна школа. Програма з кондитерського мистецтва у Йсенжо заснована у 1984 році, а з кулінарного мистецтва у Парижі аж у 1999 році. Однак серед засновників цього навчального закладу один з головних шефів Франції та світу, Ален Дюкас. 

Заклад може похвалитися міжнародними академічними партнерами, еталонною кондитерською програмою, інноваційним кампусом у передмісті Парижу, іменитими викладачами та студентами з різних країн світу. Серед родзинок школи курси CAP Pâtissier и CAP Chocolatier-Confiseur, акредитовані Міністерством освіти Франції.

Сайт

Кулінарна школа ICIF

ICIF – некомерційна асоціація, яку створили в 1991 році, щоб просувати італійську кухню у світі. Школа це замок, розташований у Костільйоле д’Асті, що у П’ємонті. Також факультети інституту мають представництва в Китаї та Бразилії. 

Головний курс – італійська кулінарія, однак у закладі також можна одержати профільну освіту за вузькими спеціальностями, як-от піцайоло, шоколатьє, виробник морозива чи безглютенової їжі. Також заклад має чималу енотеку для навчання сомельє. Тривалість курсів – від 6 місяців.

Сайт

La Scuola Internazionale di Cucina Italiana (Alma)

Девіз цієї видатної школи, яка розташована в замку в місті Колорно, що неподалік Парми – «Перетворіть захоплення на професію». Програми закладу зосереджені на національній кухні, кондитерському мистецтві та виноробстві. 

Школа має дві програми: для італійських та іноземних студентів. Іноземці можуть вивчати загальний курс для кухарів та кондитерів, а також навчатися за індивідуальними програмами. Особливість навчання в ALMA – тривалі стажування. Зокрема, на курсі, який триває 7 місяців, 5 може займати стажування. Це допомагає отримати реальний досвід і корисні контакти в індустрії.

Сайт

Академія Barilla

В 2004 році компанія-виробник пасти Barilla відкрила кулінарну академію у Пармі. Наразі це одна з найпрестижніших гастрономічних шкіл Італії. Розташування закладу надає доступ до найсвіжіших видатних всесвітньо відомих локальних продуктів.

Академія має три професійні курси для різних рівнів підготовки, а також одноденні заняття для тих, хто бажає навчитися готувати канонічну версію тої чи іншої страви. Гордість академії – бібліотека, яка налічує понад 8500 унікальних книг.

Сайт

CIA (Кулінарний інститут Америки)

В 1946 році в місті Нью Гейвен (Коннектикут) заснували Ресторанний інститут. Заклад став настільки успішним, що невдовзі одержав неофіційне звання «кулінарного центру нації». В 1972 році, коли там навчалися вже близько 1000 студентів, навчальний заклад перенесли колишньої семінарії єзуїтів на західному березі річки Гудзон, за дві години їзди від Нью-Йорку. 

Зараз там навчаються студенти з усіх країн світу. В інституті можна одержати ступінь бакалавра за такими спеціальностями як food business management, food science, applied food studies. Заклад має 4 навчальні ресторани, декілька десятків кухонь та пекарень і власну телестудію.  

Сайт

Institute of Culinary Education 

Інститут, розташований в Нью-Йорку, органічно поєднує у своїй програмі базу на основі французької кухні та інтернаціональні кулінарні традиції. Заклад регулярно отримує титул «Кулінарна школа року» від американських гастрономічних видань. 

В основі інституту 4 школи: кулінарного мистецтва, кондитерського та пекарського мистецтва, ресторанного менеджменту та управління в готельній індустрії. Тривалість програм – від 7 місяців до року. 

Сайт

Basque Culinary Center

Кулінарний центр у столиці країни Басків, Сан-Себастьяні, заснували у 2009 році, на базі Мандрагонського університету. Основу центру складає дослідницько-експериментальна частина до якого долучився факультет гастрономічних наук.

Заклад розташований у високотехнологічному архітектурному комплексі. Тут вивчають гастрономічні науки та туризм, кондитерську справу, креативну кулінарію, ресторанний менеджмент та еномаркетинг. Також є експрес-курси для ентузіастів.

Сайт

 

фото: Facebook-сторінка Le Cordon Bleu London

Ще дещо цікаве

Новий проект Академії Смаку Сільпо – Українська Кулінарна Спадщина
27 серпня, 2021

Знай своє. Бережи рідне. Смакуй наше.

Показати більше
Баскський чізкейк: історія десерту, в який закохався Instagram
07 червня, 2021

Незвичайний десерт родом із Сан-Себастьяну

Показати більше
Оскар у світі оливкових олій
07 червня, 2021

Що таке Flos Olei та чому ця нагорода важлива

Показати більше