Статті та новини

Штучний інтелект навчили варити пиво

06 січня, 2022
Штучний інтелект навчили варити пиво

 

Студенти з Університету Аделаїди, Крістофер Фуско та Джаш Віра в межах стажування в Австралійському інституті машинного навчання створили нейронну мережу, яка навчилася варити пиво. Завдяки партнерству з пивоварнею Barossa Valley вийшов унікальний IPA, який надійде в обмежений роздрібний продаж із середини січня 2022 року.

Напій назвали The Rodney AI²PA, на честь австралійського піонера робототехніки та співзасновника компанії iRobot, Родні Брукса.

Роботу розпочали з того, що створили набір даних із понад ніж 260 тисяч рецептів крафтового пива, доступних в інтернеті. Переписи добирали за кількістю переглядів. Нейромережа оцінила найпопулярніші з них та створила свій унікальний спосіб приготування на їх основі. Штучний інтелект проаналізував не лише інгредієнти та їх кількість, а й інформацію про процес, як-от температуру бродіння та врахував індикатори гіркоти, кольору та вмісту алкоголю.

Серед технічних проблем проекту автори називають те, що нейронна мережа подекуди видавала абсурдно великі або маленькі кількості сировини чи занадто високі температури. Методи обробки отриманих даних доводилося коригувати. В результаті вдалося створити 30 рецептів пива, з яких пивовари-експерти із Barossa Valley Brewing обрали один.  

Засновник пивоварні Денхем Д’Сілва сподобалася вважає, що такий експеримент це чудовий спосіб експериментувати та створювати цікаві й преміальні сорти пива, що є головною метою бізнесу впродовж 16 років. Смак фруктового ІРА він називає «смаком майбутнього».

Ще дещо цікаве