Всі шефи

Іван Плачков

Іван Плачков народився 23 листопада 1957 року у селі Криничне, Болградського району Одеської області. Болгарин за національністю, він з’явився на світ у спільноті болгарських колоністів, які прийшли на землі Данубійської Бессарабії (сучасної України) понад 200 років тому. На початку 19-го сторіччя тут ще було кріпацтво, але болгари завдяки покровительству губернатора Бессарабії одержали статус вільних громадян – колоністів. Іван Плачков, засновник сімейної виноробні Колоніст, вірить, що його земля багата талановитими людьми і має величезний потенціал для розвитку.

З 1975 року він навчався у Одеському політехнічному інституті, де здобув ступінь з теплотехніки, пізніше одержав ступінь Доктора теплотехнічних наук. У 1980 почав працювати на одній з теплових електростанцій Києва. Так почалася кар’єра Івана у енергетичній сфері. Він був очільником Київенерго та Міністром Енергетики України. У серпні 2006 року Іван Плачков змінив посаду міністра на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. Потім він покинув державну роботу і зайнявся політичною та громадською діяльністю, а також розвитком виноробної промисловості в Україні.

Найважливішим проектом, який має на меті показати потенціал регіону та привернути до нього увагу, стала сімейна виноробня, яку Іван назвав на честь болгарських колоністів. За майже 15 років існування «Колоніст» підкорив серця українців не лише українців, а й винолюбів з усього світу. 

Зараз Іван Плачков – президент Української асоціації виноробства, член Європейської асамблеї експертів з вин. Він також продовжує присвячувати свій час енергетичному сектору – обіймає посаду голови правління Всеукраїнської асамблеї енергетики.Він досі працює зі світлом і теплом для людей, але його пристрасть і любов всього серця – виноробство.

«Колоніст» – справді сімейна справа. Всі члени родини залучені до повсякденної роботи. Виноробню збудували у 2005 році Іван та Світлана Плачкови та їхній син Григорій. Світлана присвятила весь час і сили розвитку виноробства в регіоні та брала активну участь у всіх процесах. На жаль, вона трагічно померла у 2010 році.

Овдовілий Іван знайшов у собі сили продовжити справу та робив усе можливе, щоб розвивати виноробню та розширювати виробництво.

У 2013 році Іван одружився з Аллою, зараз у них є дві маленькі дочки Вероніка та Вікторія. Алла стала справжньою частиною виноробні «Колоніст». Вона винний експерт і отримала 3-й рівень WSET у Лондоні.

Разом Іван та Алла присвячують своє життя розвитку виноробства України та намагаються зробити українські вина відомими у світі.

 

Іван Плачков

Шефи академії

Новини та статті